میزبانی وب ( هاست ) چیست؟ 

  فضای وب ( هاست ) چیست ؟
فضاي وب ، در اصل فضاي تخصيص داده شده به هر سايت درون هارد يك سرور در اينترنت است. شما ميتوانيد فايلها، عكسها و يا كلا هر چيز مورد علاقه خود را درون اين فضا قرار دهيد. اين فضا مانند همان فضاي هارد كامپيوتر شخصي شما ميباشد با اين تفاوت كه اين هارد در اينترنت قرار دارد و هميشه و در تمام طول روز و از تمامي نقاط جهان قابل دسترسي است.

تفاوت ويندوز و لينوكس :
در زمينه ميزبانی وب همواره دو سيستم عامل مهم وجود داشته است: ويندوز و لينوکس. مهمترين سوالی که همواره در اين زمينه از ما ميشود آن است که کدام سيستم برای سايت ما مناسب است؟ ويندوز يا لينوکس؟ پاسخ ما با توجه به هدف شما از داشتن وب سايت و برنامه ای که برای آن سايت در نظر داريد متفاوت است.

معمولا سرورهای ويندوز قابليتهای بيشتری دارند و البته از نظر هزينه گرانتر از لينوکس ميباشند. از طرفی چون سرورهای لینوکس دارای نرم افزار ها و سیستم عامل های رایگان و اپن سورس میباشد به همین دلیل دارای هزینه های کمتری میباشند . این درصورتی است که به عنوان مثال برای سرور ویندوز هزینه هایی بابت خود سیستم عامل و نرم افزارها از قبیل SQL Server  و ... صرف میشود . از نظر امنيت نمیتوان گفت سرورهای لينوکس امن تر از ويندوز هستند چون سرورهای لینوکس دارای سیستم اپن سورس هستند بنابراین نفوذگر ها به تمام راه های ورود و حفره های امنیتی سیستم  راحت تر از ویندوز دستیابی خواهند داشت  این درحالی است که از نظر امنیت نباید هیچ کدام از این دو سیستم را مورد سوال قرارداد چون تمام سیستمهای امنیتی سرور های نگاه توسط گروه امنیتی ای بروز و قدرتمند میگردند و تلاش ما بر این است که سایت شما حتی دقایقی هم از کار نیافتد .

نکته مهم : عده ای تصور ميکنند که برای استفاده از سرور لينوکس ، بايد بر روی کامپيوتر خود سيستم عامل لينوکس نصب کنند. اين فرضيه 100% اشتباه است و کاربران با هر سيستم عاملی ميتوانند به سادگی از خدمات سرورهای لينوکس و سايتهايی که بر روی اين سيستم عامل قرار دارند استفاده نمايند. در کاربری خدمات اين سرورها هيچ مشکلی وجود ندارد و بعضا حتی از کار با ويندوز نيز راحتتر است.   

گروه متخصصین ما پیشنهاد می کنند در انتخاب سرویس دهنده میزبانی وب خود دقت کامل داشته باشید. شرکت نوفا این افتخار را دارد با استفاده از جدید ترین امکانات و تکنولوژیهای روز سرویس مناسبی در اختیار متقاضیان میزبانی وب قرار دهد.